Uber doet overnamebod op Delivery Hero

Uber wil maaltijdbezorger Delivery Hero overnemen. De Amerikaanse mobiliteits- en bezorggigant heeft bekendgemaakt een overeenkomst te hebben gesloten die de basis vormt voor een openbaar bod op alle uitstaande aandelen van het Duitse bedrijf.
Met de voorgenomen overname wil Uber zijn positie op de wereldwijde markt voor maaltijdbezorging aanzienlijk versterken.
Delivery Hero is actief in meer dan zestig landen en bezit merken als Glovo, Talabat, Foodora en PedidosYa. Door de bedrijven samen te voegen ontstaat een van de grootste spelers in de internationale bezorgmarkt.
Volgens Uber biedt de combinatie schaalvoordelen, meer investeringsmogelijkheden in technologie en een sterker wereldwijd platform voor consumenten, restaurants en bezorgers. Delivery Hero blijft gedurende het overnameproces als zelfstandig bedrijf opereren.
De transactie moet nog worden goedgekeurd door de aandeelhouders van Delivery Hero en diverse mededingingsautoriteiten. De bedrijven verwachten de overname af te ronden zodra aan alle voorwaarden is voldaan.
De aangekondigde deal past in een bredere consolidatieslag binnen de bezorgsector, waar grote spelers steeds vaker kiezen voor overnames om hun marktaandeel te vergroten en de concurrentie aan te gaan met rivalen als DoorDash.
Foto © Max Threlfall
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond