UPC start met banners op interactieve TV-portal

Adverteerders kunnen voortaan met banners adverteren binnen de interactieve internetportal van UPC. Digitale TV-abonnees van UPC komen op de portal via hun afstandsbediening.
Online advertentiebureau Adfactor verzorgt samen met Chellomedia de exploitatie van de banners.
De interactieve tv-portal is een soort tussenvorm van internet en teletekst, legt Albert-Jan Tebbe van UPC-dochter Chellomedia uit. Abonnees van digitale TV van UPC komen via hun afstandsbediening in de omgeving terecht. Daar kunnen ze nieuws bekijken, informatie opvragen of games spelen. Maandelijks trekt de portal zo'n 150.000 unieke bezoekers. In totaal heeft UPC ongeveer een half miljoen abonnees van digitale televisie.
Met de banners doet nu de commercie haar intrede op de portal. Bezoekers kunnen op een banner ‘klikken' door op de gele knop van hun afstandsbediening te drukken.
"Na de rode knop is dit een nieuwe stap op het gebied van interactieve televisiereclame," aldus Tebbe. In Nederland experimenteren enkele adverteerders, waaronder Holland Casino, met de rode knop. Bij ‘de rode knop' gaat het om interactieve commercials die worden getoond aan tv-kijkers. Door een druk op de rode knop komen kijkers terecht op een website van een adverteerder.
De banners op de portal linken naar één of meerdere sites van adverteerders. Bezoekers van de portal zien per pagina maximaal één banner. "Daardoor vormt het een natuurlijk geheel met de rest van de vormgeving," aldus Chellomedia en Ad.factor. De partijen verwachten dat bezoekers daarom de banners niet als storend ervaren.
UPC digitale TV-abonnees zullen voorlopig geen banners zien als ze ‘gewoon' televisie kijken, zegt Tebbe. "Ik denk dat kijkers dat als heel storend ervaren. Misschien dat dit in een later stadium gaat gebeuren, maar nu zijn de kijkers daar nog niet klaar voor."
Deel dit bericht
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond
1 Reacties
blagdog
Ik mag hopen dat banner advertising niet gaat lijken op internetbanners daar waar het televisie betreft. Immers, we betalen UPC een abonnement voor doorgifte van tv zenders, en niet voor het lastig vallen met advertenties…Stel je voor dat mijn ADSL provider af en toe eens wat banners meestuurt met mijn toch al rijkelijk dichtgeplakte favoriete websites, of mijn toch al overvloedig gespamde e-mail account… Ik denk dat ik dan gauw van provider wissel tenzij hij een stuk goedkoper wordt en ik dus ook profiteer van die reklame. Met TV portals heb ik meestal niet die keuze dus, UPC, geen goed plan!Het succes van de rode knop (en misschien ook wel de gele knop) zal toch met name gelegen zijn in het feit dat de consument over informatie kan beschikken die voor hem toegevoegde waarde heeft.