Industry Wire

Geplaatst door Blauw Gras

Blauw Gras betrekt nieuw kantoor Houthavens

Amsterdam, donderdag 8 oktober – Blauw Gras heeft sinds afgelopen voorjaar een nieuw onderkomen in een van de coolste industriële panden van de Houthavens. Het pand op de Danzigekade, heeft een New Yorkse uitstraling – zeg maar gerust meatpacking district style – en huist op de vijfde verdieping, met prachtig uitzicht op het IJ. De 1350 m2 vormen het speelveld voor 50 medewerkers (and counting) die zich dagelijks met passie en plezier inzetten voor hun klanten. Het social content bureau heeft interieurdesignstudio Barde + vanVoltt gevraagd de nieuwe werkplek in te richten.

Blauw Gras-oprichters Erik Wiese en Erjon Tuenter speelden beiden op hoog niveau voetbal, maar verruilden hun kicksen voor Macbooks en produceren nu award winning campagnes voor merken als McDonald’s, HORNBACH, Nederlandse Loterij en Samsung. Hoe het nieuwe kantoor eruit moest komen te zien? “Als een sportarena die toewijding, fun en creativiteit uitstraalt.” En nee, er ligt geen blauw gras.

Interieur en designstudio Barde + vanVoltt is verantwoordelijk voor het ontwerp van de nieuwe werkplek, waarbij het design moest aansluiten bij de cultuur van Blauw Gras; die gaat over alles met toewijding doen, vooruitstrevend zijn én fun. Daarnaast moet het nieuwe onderkomen voldoen aan de nieuwe geïntegreerde manier van (samen)werken.

Designoplossingen
Barde + van Voltt is de ontwerpfase begonnen met de vraag hoe zij de kernwaarden en mantra’s van Blauw Gras konden verwerken en hebben dit vertaald naar design, met als richtlijn dat sport terug moet komen in het ontwerp. Want dat er bij Blauw Gras iets met sport is, staat buiten kijf. Wiese en Tuenter gebruiken de sportwereld zelfs als blauwdruk voor hun bedrijf, wat goed te merken is in de bedrijfscultuur. Daarom zijn er sportelementen verwerkt en subtiel terug te vinden in het ontwerp. Tuenter: “We verwachten Champions League van onze mensen, dat kan alleen als we ze de beste faciliteiten bieden.”

Het veld op
Bij binnkomst is er een uitgelichte ‘spelerstunnel’: een eikenhouten loper die verlicht is door neon verlichte bogen en signage. Het enorme oppervlak van de verdieping zorgt bijna vanzelf voor een covid-19 proof inrichting. Vaste werkplekken (rekening houdend met gepaste afstand uiteraard) zijn afgewisseld met flex-zones: van een jeu des boules-grasbaan, teammeetings in de jungle tot een eenpersoons ‘single tasktafel’. Het team kan op allerlei manier werken bij Blauw Gras. Op verzoek van medewerkers is er ook een stilteruimte en zijn er geluidsdichte belhokjes.

Voor Barde + vanVoltt is beweging een belangrijke pijler in het ontwerp. Bart van Seggelen, Co-founder + Creative Director bij Barde + vanVoltt: “Net als in sport, moet beweging verbonden zijn met werk. Niemand gaat beter presteren van de hele dag op dezelfde plek achter de computer zitten. We hebben de vijfhoek van het logo van Blauw Gras als vormentaal op speelse wijze terug laten komen in wall-art en op de vloer. Net als het lijnenspel van een voetbalveld, inclusief middenstip, dat door de hele ruimte loopt.”

Materialen
“We hebben gewerkt met een materialenset die aansluit bij Blauw Gras. Denk aan: hout, beton, glas, blauw, groen en geel tinten, veel planten en verschillende murals die naast het uitzicht over het IJ, kleur toevoegen aan de ruimte. Voor de murals hebben we samengewerkt met Studio Jelijn Verhoeven, die het verhaal van Blauw Gras op een perfecte manier grafisch heeft vormgegeven.”

Vanwege de hoge mate van lichtinval aan beide zijden, leende de ruimte zich uitstekend voor het gebruik van veel echte planten. Planten hebben een bewezen positief effect binnen een werkomgeving; die produceren zuurstof, werken luchtzuiverend en dragen bij aan meer focus en minder stress. Oftewel een mooie aanvulling op het sportieve bedrijfskarakter.

Multidisciplinair is key
Van Seggelen vervolgt: “Uit verschillende studies over het menselijk brein blijkt dat de beste ideeën (creativiteit) niet bedacht worden in je eentje achter je bureau, maar door van omgeving te wisselen en ideeën met verschillende mensen, liefst ook van andere disciplines, te bespreken.” Dit zie je ook terug in het kantoor. Waar heel veel plekken voldoen aan de nieuwe manier van (samen)werken.

Er is een grote lunchroom gecreëerd die ook kan worden gebruikt als ontvangst- en informele werkruimte. Er hangt een relaxte en uitnodigende open sfeer waar iedereen zich comfortabel voelt. En, niet onbelangrijk, multidisciplinair inzetbaar is: van grote tot kleine meet-ups of als clubhuis waar je de wedstrijd nog eens rustig nabespreekt.

Even zo multidisciplinair is de bioscoop, een ‘blok’ midden in de ruimte die van binnen helemaal donkergroen gekleurd is, met 6 uitnodigende fluwelen banken in dezelfde teint. Hier worden presentaties gegeven (is weer eens wat anders) of de herhaling van Ajax – Feyenoord op maandagochtend. Daarnaast kan ‘team video’ hier pronken met hun pareltjes.

De vijf meetingrooms zijn verdeeld over de hele verdieping en hebben allemaal een knipoog naar het voetbalverleden van Blauw Gras; staand vergaderen in de kleedkamer, de week aftrappen of een kennissessie op de middenstip in de arena, doelpunten scoren in de penaltyruimte of presenteren in de skybox.

Erjon Tuenter, Co-founder van Blauw Gras: “We werken onwijs veel samen met onze teams, klanten en andere bureaus. Dit wordt alleen maar meer is onze verwachting. In ieder detail zit de grote winst. We willen elke dag beter worden en net als in topsport, onszelf blijven ontwikkelen. Een fijne en vooral ook gezonde werkplek kan daar voor een groot deel aan bijdragen. Barde + vanVoltt heeft de juiste balans gevonden waar duurzame oplossingen, creativiteit, professionaliteit en spielerei goed samenkomen.”

Derde helft
Een bar (jawel, hun oude bar is meeverhuisd) mét discobal en lampen. Wat wil een winning team nog meer na een week snoeihard werken. Want dat doen ze bij Blauw Gras. Work hard, play hard. De ambitie van het bureau is oneindig. Getuige ook het feit dat ze sinds kort onderdeel zijn van Born05 Group, een groep van gespecialiseerde bureaus met vestigingen in Utrecht en Amsterdam. Aan de ruimte en het ontwerp ligt het niet en aan Blauw Gras ook niet. Die hebben hun eye on the ball.

 

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht