Digitale gezondheidszorg vraagt om vroege fase investeringen

Healthy.Capital ziet dat er te weinig vroege fase investeringen in de Nederlandse digital health startup ecosysteem worden gedaan. Terwijl er in Nederland juist veel jonge bedrijven met sterke technologie en producten actief zijn.
Dankzij de marktontwikkelingen in de gezondheidszorg ziet Healthy.Capital goede kansen aldus Douwe Jippes, mede-oprichter en managing partner: “Er zijn grote groeimogelijkheden voor de BV Nederland in het kader van kostenbesparing als ook het opschalen van Nederlandse bedrijven internationaal. Er zijn enkele fantastische voorbeelden. De corona crisis heeft de noodzaak voor de digitalisering van gezondheidszorg aangetoond. Nederland dient deze potentie te verzilveren door te investeren in vroege fase startups, die het verschil maken in de gezondheidszorg.”
De private investeerders achter Healthy.Capital ondersteunen de managing partners met de missie te investeren in startups die helpen het zorgsysteem te transformeren. Zo investeert de oprichter van Equipe Zorgbedrijven vanwege de focus op digital health. Jak Dekker, CEO van de Equipe Zorgbedrijven ziet grote kansen voor vernieuwende concepten. “Als we als samenleving niet vanuit data en technologie zorgprocessen verbeteren en de productiviteit verhogen loopt onze gezondheidszorg vast.” Jolanda Degen, oprichter van Darwin Invest, investeert met een gericht doel; “Zorgen dat we onze wereld beter achterlaten voor de komende generaties.”
Healthy.Capital investeert sinds 2018 in vroege fase startups om de gezondheidszorg te verbeteren. Tijdens de corona crisis heeft Healthy.Capital voor Fund II de eerste closing opgehaald. Het doel is een investeringsbudget van minimaal € 20 miljoen te realiseren. Jippes: “De teller blijft niet stilstaan, we willen een significant groter fonds realiseren zodat Healthy.Capital startende bedrijven kan ondersteunen met kennis, kunde en significante financiële investeringen. We verwelkomen komende maanden nieuwe investeerders om zoveel mogelijk digital health startups te versnellen.”
Over Healthy.Capital
Healthy.Capital Fund II is opgericht door Thom Nefkens, Johan van Mil, Ineke Cazander en Douwe Jippes. Het fonds richt zich op vroege fase startups in de gezondheidszorg. Het fonds maakt gebruik van de Rijksdienst voor Ondernemen Seed Capital regeling. De visie van Healthy.Capital is gericht op de digitalisering van de gezondheidszorg. De focus van het fonds richt zich op sterke teams met innovatieve producten en diensten welke de gezondheidszorg verbeteren in kwaliteit en de kosten laten dalen. Het portfolio van Healthy.Capital bestaat uit Orikami – Digital Biomarkers, Saar aan Huis – Mantelzorg, Reducept – Chronic Pain Method, Clear – Personalized Nutrition Program, Open-Up Group – Accessible Mental Health, MiGuide – Leefstijl management en Alii – Medical Knowledge Platform
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.