Industry Wire

Geplaatst door Toppershops

De grootste zwembad-, spa-, en vijverwebshop gaan verder onder één naam: Toppy.nl

Toppershops staat als online marktleider op het gebied van zwembad-, spa- en vijverproducten voor een belangrijke verandering. De acht verschillende Topper -shops worden teruggebracht naar één shop met een sterke focus op het goed en eerlijk adviseren van de klant. Webshops als Pooltopper.nl, Spatopper.nl en Vijvertopper.nl gaan verder als Toppy.nl.

Het idee om van acht webshops één te maken, leefde al langer bij Toppershops. “We merkten dat verschillende namen verwarring veroorzaakten bij onze klanten en zelf ondervonden we dat meerdere webshops ons technische belemmeringen opleverden. Er was behoefte aan één nieuwe webshop waar ons volledige assortiment verzameld is. Het biedt ons de mogelijkheden om een nieuwe stap te zetten in onze ontwikkeling”, aldus Jeroen van Uden, CEO van Toppy.

Toppershops wil met de lancering van Toppy een grote stap zetten op de tuin- en outdoor markt. De zogeheten Single Domain Strategy moet uiteindelijk leiden tot een sterker merk en een betere online vindbaarheid, maar is tegelijkertijd een grote uitdaging. Van Uden: “We hebben wel een idee wat er met onze SEO waarden gaat gebeuren, maar voor hetzelfde geld trekken zoekmachines als Google ineens z’n eigen plan. We hebben er van onze kant alles aan gedaan om ons zo goed mogelijk voor te bereiden op deze overgang, maar spannend blijft het wel.”

Met Toppy breekt er voor het bedrijf dus een belangrijke tijd aan. Al het harde werken moet nu zijn vruchten af gaan werpen. Van Uden: “In één webshop hebben we alles verzameld waarbij het draait om ‘leuke dingen doen’. Of je nu rond wilt dobberen in je rubberboot, bubbelen in je spa, relaxen in een hangmat of een verfrissende duik wil nemen in je eigen zwembad, bij Toppy hebben we het. Wij willen met een eerlijk advies en vertrouwde service het verschil gaan maken voor de klant. Dat gaan we doen met een gebruiksvriendelijke webshop en een uitstraling die past bij deze tijd. We hebben er alle vertrouwen in dat onze klanten dat kunnen waarderen.”

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht