ICTRecht en ML6 brengen opleiding tot AI Compliance Officer naar België

Amsterdam, 14 november 2024 – ML6, expert in AI-oplossingen, en ICTRecht, juridisch expert op het gebied van ICT-regelgevingen en AI Compliance, gaan vanaf 2025 de CAICO-opleidingen tot AI Compliance Officer uitbreiden naar België. Deze strategische samenwerking markeert een belangrijke mijlpaal in de ontwikkeling van AI-expertise in de Benelux.
De CAICO-opleiding, ontwikkeld door Centre for Certified Legal and Tech Expertise (CCLTE), biedt als enige in Europa professionals diepgaande kennis en praktische vaardigheden op het gebied van AI-governance en compliance. De cursus behandelt cruciale onderwerpen zoals wet- en regelgeving, data governance, ethische AI-ontwikkeling en best practices in AI-implementatie. Na het succesvol afleggen van het examen, ontvangen deelnemers de beschermde titel CAICO®️.
Groeiende behoefte
Waar ICTRecht de CAICO-opleidingen blijft verzorgen in Nederland, zal ML6 de trainingen in België faciliteren. Deze uitbreiding komt tegemoet aan de groeiende vraag naar AI-compliance expertise in de regio en combineert de juridische kennis van ICTRecht met de praktische AI-ervaring van ML6.
In Nederland hebben bijna 200 professionals de titel CAICO behaald. Naar verwachting zal het aantal professionals in 2025 uitgroeien tot 400. De inwerkingtreding van de AI Act vraagt veel kennis van organisaties op het gebied van compliance, en gespecialiseerde professionals zijn dan ook zeer gewild bij overheden en bedrijven.
Verantwoorde AI-ontwikkeling
Arnoud Engelfriet, Chief Knowledge Officer bij ICTRecht is enthousiast over de samenwerking: “We zijn verheugd om samen met ML6 onze CAICO-opleiding naar België te brengen. Deze samenwerking stelt ons in staat om meer professionals te bereiken en bij te dragen aan verantwoorde AI-ontwikkeling in de hele Benelux.”
Michiel Van Lerbeirghe, Legal Counsel bij ML6, voegt hieraan toe: “De juridische expertise van ICTRecht in combinatie met onze diepgaande kennis van AI en machine learning creëert een unieke synergie. Deze samenwerking stelt ons in staat om een opleiding aan te bieden die zowel de technische als de compliance-aspecten van AI volledig afdekt, perfect afgestemd op de behoeften van Belgische organisaties.”
De eerste CAICO-opleidingen in België staan gepland voor begin 2025.
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.