Industry Wire

Geplaatst door Descartes

Onderzoek Descartes: 43% van de Nederlandse consumenten koopt meer online dan een jaar geleden

Amersfoort, 24 september 2024 – 43% van de Nederlandse consumenten heeft meer producten online gekocht ten opzichte van een jaar geleden. Volgens 46% is hun aantal online aankopen hetzelfde gebleven en 10% heeft minder online gekocht. Dit blijkt uit het jaarlijkse onderzoek van Descartes naar het sentiment onder consumenten over hun ervaringen met e-commerceaankopen en thuisbezorging. In het onderzoek zijn 8.000 consumenten uit Europa en Noord-Amerika ondervraagd, waarvan 250 consumenten uit Nederland.

Aantal online aankopen blijft toenemen
Bijna de helft (43%) van de Nederlandse consumenten heeft dus meer producten online gekocht. Hier is een duidelijk verschil te zien tussen mannen en vrouwen: 37% van de mannen heeft meer online gekocht, tegenover 48% van de vrouwen. Verder zegt 16% van de mannen minder producten online te hebben gekocht, tegenover slechts 5% van de vrouwen.

Uit het onderzoek blijkt ook dat consumenten verwachten dat ze naar verhouding steeds meer online aankopen doen in plaats van in de winkel. Nederlandse consumenten kochten een jaar geleden gemiddeld 43% van hun producten online, nu is dat 45% en ze schatten dat dat in de toekomst 49% zal zijn.

Waarom online aankopen doen?
Aan de respondenten die verwachten meer online aankopen te doen, werd gevraagd waarom ze dat verwachten. Het gemak is duidelijk de belangrijkste reden voor de groei:

  1. Ik hoef geen moeite te doen om pakketjes op te halen (58%)
  2. Ik ben gewend geraakt aan het gemak (55%)
  3. Het online bestelproces is gemakkelijker geworden (52%)

Aan de respondenten die juist verwachten minder online aankopen te doen, werd gevraagd waarom ze dat verwachten. Uit hun antwoorden blijkt dat slechte ervaring met de bezorging en het eerst kunnen zien van een product voor het gekocht wordt, belangrijke redenen zijn om juist minder online te kopen:

  1. Het is handiger om aankopen te doen in de winkel (42%)
  2. De bezorging is niet betrouwbaar (26%)
  3. Ik heb slechte ervaringen met bezorging (26%)
  4. Ik zie een product liever in het echt voordat ik het koop (26%)

Populaire productcategorieën
Producten die Nederlandse respondenten het afgelopen jaar het meest online hebben gekocht, zijn kleding en schoenen (74%), gezondheids- en schoonheidsproducten (46%) en elektronische apparatuur (46%). Medicijnen (16%) en muziekinstrumenten (9%) worden het minst online gekocht.

Over het onderzoek
Voor het derde jaar op rij heeft Descartes, samen met SAPIO Research, 8.000 consumenten uit Europa en Noord-Amerika ondervraagd, waarvan 250 consumenten uit Nederland. Hen werd gevraagd naar hun ervaringen van consumenten met e-commerceaankopen en thuisbezorging in de periode van eind oktober 2023 tot medio januari 2024.

Download het volledige onderzoek voor meer informatie.

Over Descartes
Descartes is de wereldwijde leider op het gebied van on-demand SaaS-oplossingen (Software-as-a-Service) die bijdragen aan de verbetering van de productiviteit, en van de prestaties en zekerheid voor ondernemingen, waarbij logistiek een belangrijke rol speelt. Klanten gebruiken de modulaire, cloud-based oplossingen om leveringen te plannen, te sturen, te volgen en te meten. Ook kunnen zij vrachten plannen, toewijzen en uitvoeren, transportfacturen opstellen, controleren en betalen, wereldwijde handelsdata bekijken, douane- en beveiligingsdocumenten voor import en export archiveren, en verschillende andere logistieke processen uitvoeren. Dit alles door deelname aan ’s werelds grootste, multimodale samenwerkingscommunity voor logistiek. Het hoofdkantoor van Descartes is gevestigd in Waterloo (Canada), en de organisatie heeft kantoren en partners wereldwijd. Meer informatie op www.descartes.com en op LinkedIn.

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht