Pink Chip van AKQA Amsterdam wint goud in prestigieuze categorie Glass: The Lion For Change

AKQA Amsterdam heeft tijdens Cannes Lions afgelopen week in totaal drie gouden en twee zilveren Leeuwen gewonnen met Pink Chip voor beleggingsplatform DEGIRO en UN Women Nederland.
AKQA Amsterdam won z’n eerste, prestigieuze Glass: The Lion for Change voor Pink Chip, een beursindex die de prestaties van bedrijven die geleid worden door vrouwen realtime vergelijkt met andere beurgemiddelden (guess what?). The Glass Lion beloont creativiteit die cultuur ten goede verandert en, meer specifiek, genderongelijkheid aan de kaak stelt. Het Cannes Lions International Festival of Creativity wordt beschouwd als dé internationale benchmark op het gebied van creativiteit in de marketingcommunicatie industrie.
Naast goud in Glass: The Lion for Change ontving Pink Chip een gouden Leeuw in de categorie Sustainable Development Goals, waarmee het belang van de campagne extra werd onderstreept en beloond.
Binnen twee weken 14.500 nieuwe beleggers
Pink Chip, een non-profit initiatief van Europa’s grootste investeringsplatform DEGIRO en UN Women Nederland, de organisatie van de Verenigde Naties voor vrouwenrechten, is ‘s werelds eerste index die de financiële prestaties van door vrouwen geleide bedrijven bijhoudt en het perspectief (lees: de misvatting) over vrouwen in de top van het bedrijfsleven verandert; de index laat namelijk zien dat bedrijven die geleid worden door vrouwen beter presteren dan het marktgemiddelde.
Op Internationale Vrouwendag op 8 maart toog Pink Chip met UN Women Nederland naar Euronext Amsterdam, om daar de gong te luiden, en ging ze live op DEGIRO. Binnen twee weken na de lancering waren er meer dan 14.500 nieuwe beleggers in Pink Chip-bedrijven die hun aandelenkoers met 6,7% zagen stijgen. De index is sindsdien nog eens 9,48% gestegen en presteerde daarmee een stuk beter dan de marktbenchmarks.
Het idee achter het idee
Pink Chip won ook nog een gouden Leeuw voor het gebruik van Data & Analytics in de categorie Creative Strategy; waarbij het idee achter het idee wordt beloond, oftewel het uit data gewonnen inzicht dat het loont om te investeren in Pink Chip-bedrijven.
En twee zilveren Leeuwen: voor Innovatie in de subcategorie Fintech, waarin creatief werk wordt gelauwerd dat het moderne financiële landschap verrijkt, en in de categorie Direct (subcategorie: Use of Digital Platforms) voor online platformen die een specifieke doelgroep weten te bereiken.
www.pinkchip.org (Markets don’t like female leaders. Big Mistake.)
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.