Deel dit artikel
-

Meer dan 60.000 Nederlanders gedupeerd door illegale online gokbedrijven

Meer dan 60.000 Nederlanders hebben zich inmiddels bij de Stichting Kansspelrecht en Schadevergoeding gemeld als gedupeerde van illegale online gokbedrijven. Een nieuw onderzoek van Motivaction, uitgevoerd onder een representatieve groep van deze melders, toont de ernstige impact: torenhoge schulden, psychisch leed en sociale ontwrichting komen op grote schaal voor. De stichting roept de overheid op tot strengere handhaving.

Het gaat om slachtoffers van gokbedrijven die destijds geen vergunning hadden om in Nederland kansspelen aan te bieden, terwijl de Wet op de kansspelen hieromtrent duidelijk is: zonder vergunning is het verboden om (online) kansspelen aan te bieden.

Tot 1 oktober 2021 was het verboden om online kansspelen in Nederland aan te bieden zonder vergunning. Desondanks bedienden buitenlandse gokbedrijven bewust de Nederlandse markt. De rechtbank Overijssel bepaalde onlangs dat twee grote aanbieders hun overeenkomsten met twee spelers als nietig moeten beschouwen. Beide spelers verloren in totaal 400.000 euro, bedragen die nu moeten worden terugbetaald.

Een aantal van deze gokbedrijven, die tot 2021 zonder vergunning opereerden en grote aantallen Nederlanders in de problemen brachten, hebben inmiddels wél een vergunning gekregen om legaal hun diensten aan te bieden. Deze aanbieders beschikken bovendien over aanzienlijk kapitaal, waardoor zij procedures eindeloos kunnen rekken. De Stichting Kansspelrecht en Schadevergoeding meent dat de overheid actie moet ondernemen.

Op de foto Achmed Baâdoud, Stichting Kansspelrecht en Schadevergoeding

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond