OpenDNS tijdelijk niet beschikbaar in België na gerechtelijke uitspraak

Sinds 11 april is de DNS-dienst OpenDNS niet langer beschikbaar voor gebruikers in België. Het dochterbedrijf van Cisco heeft besloten zijn activiteiten in België tijdelijk stil te leggen, nadat het werd verplicht om honderden illegale streamingwebsites te blokkeren.
OpenDNS biedt zowel gratis als commerciële DNS-diensten aan als alternatief voor de standaardservers van internetproviders. De dienst staat bekend om zijn snelheid en extra beveiligingsopties bij het openen van websites. In 2015 werd OpenDNS overgenomen door technologiegigant Cisco voor 635 miljoen dollar.
De aanleiding voor de tijdelijke stopzetting is een gerechtelijk bevel van de Franstalige ondernemingsrechtbank in Brussel. Die beslissing volgde op een klacht van sportstreamingdienst DAZN tegen een groot aantal illegale streamingplatforms. Volgens het vonnis moeten internetproviders de toegang tot deze websites in België blokkeren.
Cisco besloot daarop om OpenDNS volledig uit te schakelen voor Belgische gebruikers, omdat het bedrijf als DNS-aanbieder niet in staat is om selectieve blokkeringen door te voeren zonder in te grijpen op zijn fundamentele dienstverlening.
In een verklaring benadrukt Cisco dat het het belang van auteursrechten erkent, maar zich zorgen maakt over de implicaties van de maatregel: ‘Cisco ondersteunt de bescherming van intellectuele eigendomsrechten, maar vindt dat wettelijke verplichtingen gericht moeten zijn op contentaanbieders of hostingdiensten die baat hebben bij of controle uitoefenen over de inhoud – niet op neutrale technologieën zoals DNS-resolutie. Door een gerechtelijk bevel dat DNS-blokkering in België verplicht stelt, hebben we besloten de gratis OpenDNS-dienst voorlopig op te schorten.’
Update 22/4: tekst aangepast na uitleg Cisco
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond