Recharge.com betreedt B2B-markt met overname van Brits Giftcloud

De Nederlandse specialist in prepaid betalingen Recharge.com koopt Giftcloud uit Engeland van Groupon om zijn positie op de B2B-markt op- en uit te bouwen.
De deal volgt op de recente acquisitie-faciliteit van 45 miljoen euro die Recharge bij ABN AMRO heeft veiliggesteld om internationale fusie- en overnameactiviteiten te financieren. De partijen maakten de overname eerder deze week bekend.
Giftcloud ondersteunt campagnes voor grote Britse merken, zoals Vodafone, Sky en TalkTalk, die als doel hebben om klanten en werknemers nauwer aan het merk te binden. Dat doen ze met digitale cadeaubonnen.
“Deze zet is een bewuste stap naar B2B,” zei Günther Vogelpoel, CEO van Recharge. “We zien enorm potentieel voor prepaid in klantenwerving, loyaliteit en werknemersbetrokkenheid. Giftcloud geeft ons een fundament om die propositie verder te laten groeien in het VK en in heel Europa, ondersteund door Recharges digitale infrastructuur, partnerships en internationale bereik.”
Met Giftcloud kan Recharge een breder scala aan diensten rechtstreeks aan zakelijke klanten aanbieden.
Dit is de tweede grote overname van Recharge. In 2023 kochten ze Startselect. Dat was bedoeld om zijn assortiment op het gebied van gaming te versterken en zijn eigen positie in de digitale prepaidpaymentsmarkt.
Sinds 2010 ontwikkelt het Nederlandse bedrijf zich tot online ‘supermarkt’ voor digitale giftcards en opwaarderingen. Die verkoopt het via webshops en mobiele apps. Die worden gepositioneerd als alternatief voor de reguliere traditionele offline kanalen.
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond